Opublikowany przez: Monika C. 2020-03-13 15:48:15
Autor zdjęcia/źródło: Obraz S. Hermann & F. Richter z Pixabay
Z każdej strony słyszymy o pandemii wywołanej koronawirusem. Ilość informacji i tematyka są naprawdę przytłaczające. Świetnym “wentylem bezpieczeństwa” są w takiej sytuacji rozmowy przy porannej kawie w biurze lub wieczorne spotkania towarzyskie. Teraz, większość z nas pracuje z domu zdalnie, mając prawie całkowicie ograniczony kontakt ze znajomymi. Źle to znosimy, sygnalizując spadek nastroju. I jest to zrozumiałe, bo jest to sytuacja całkiem nowa. Znajdujemy więc dobre strony przebywania w domowej kwarantannie. I wiecie co? Jest ich całkiem dużo i są bardzo przyjemne.
Pracując z domu proponujemy nie narzekać, lecz wspierać się wzajemnie w tej nietypowej dla wszystkich sytuacji. “Spuścić trochę powietrze” i cieszyć się, że zdrowia i możliwości przebywania w swoim domu.
Myśl pozytywnie
Unikaj nadmiaru informacyjnego - wyłączaj, chociaż na chwilę, kanały i portale informacyjne - pozwól odpocząć głowie od przytłaczających informacji
Dbaj o ciało - odżywiaj się, nawadniaj i ćwicz
Dbaj o kontakty z najbliższymi
NIE PRZEGAP! To dobry czas, aby zadbać o siebie!
Jeśli jesteś teraz w domu, masz więcej czasu dla siebie i chcesz zadbać o zdrowie, do 15 kwietnia, z kodem #zostańwdomu możesz skorzystać z:
-50% na każdy webinar! Aż 50 tematów opracowanych przez specjalistów, np. "Czy trzeba suplementować dzieci", "Dieta, a długowieczność", "Jak zmotywować się do zmiany stylu życia" i wiele innych
-30% na kosultację online z dietetykiem Agnieszką Małek
*wyślij nam potwierdzenie wpłaty, by przyspieszyć dostęp
Praca z domu jest świetnym rozwiązaniem. Coraz więcej pracodawców wprowadza to rozwiązanie, nie tylko w czasie społecznej kwarantanny wywołanej pandemią. Często z takiego trybu pracy korzystają mamy, które wracają do pracy, ale nie chcą rozstawać się z małym dzieckiem na wiele godzin. Jednak teraz, kiedy ogłoszono pandemię wywołaną koronawirusem, pracując z domu, spędzamy w nim cały czas. Zaleca się, by w ogóle unikać dużych skupisk ludzi. Nie chodzimy więc na zakupy, do siłowni, kina, teatru, Nie spotykamy się także ze znajomymi ani w restauracjach, ani w domach. Bardzo szybko daje się odczuć brak kontaktu i bezpośrednich rozmów. Jak spędzać ten czas w domu, nie dopuścić do spadku nastroju? Wiemy jak wielki wpływ na odporność organizmu ma dobre samopoczucie. Może wiec zastanówmy się jak wykorzystać ten czas w domu? Przypomnijmy sobie na co narzekamy, kiedy nie ma nas w domu, a co chcielibyśmy wtedy robić? Wygląda na to, że jest kilka przyjemności, które czekają na swoją chwilę, jest też kilka zaległych prac domowych.... a więc wyluzujmy i dobrze wykorzystajmy ten czas!
Czytaj zaległe lektury
Masz czas na seriale i filmy, które czekają w kolejce
Rozmowy telefoniczne z dawno niewidzianymi znajomymi i rodziną
Domowe spa – zarezerwuj sobie łazienkę, np. w co drugi wieczór i zażywaj kąpieli w soli, nakładaj maski na twarz i włosy, rób peelingi... w końcu masz czas! Po kwarantannie będziesz zadbana jak nigdy dotąd i gotowa na wiosnę
zrób kurs online
Graj w planszówki - to naprawdę świetna rozrywka
Zrób porządki w szafie z ubraniami
Przejrzyj zapasy w szafkach kuchennych
Przejrzyj leki, które masz w domu (przeważnie część jest przeterminowane, ale oddaj je do apteki, dopiero kiedy minie pandemia)
Ćwicz w domu – w sieci znajdziesz wiele programów prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Może znajdziesz pomysł na nową dyscyplinę? W domu możesz uprawiać jogę, pilates...
Ucz się z dzieckiem języków obcych
Jedno jest pewne: wszystko jedno, co będziesz robić po skończeniu pracy z domu, ważne żeby “spuścić powietrze” i zająć się tym, na co zawsze brakowało ci w domu czasu.
To nasze propozycje na domową kwarantannę. Co wy polecacie, jakie macie pomysły?
>>> Czytaj też:Jak chronić dzieci przed koronawirusem? Konkretne wytyczne UNICEF, WHO i Czerwonego Krzyża
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Stokrotka 2020.03.14 19:51
W domu można wiele zrobić. W końcu mamy czas na zaleglisci .. na odpoczynek odedpania i zadbanie o siebie
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.